Kavárny / Kniha kaváren,  Novinky

Kniha kaváren 2021: Coffee Dealer

Výběrová káva v Písku? S Coffee Dealerem nešlápněte vedle.

Pro někoho je práce povinnost a nutnost, pro jiného zábava a radost. Pokud patříte k těm z druhé skupiny, jste na tom stejně jako majitel a jediný barista Lukáš Faber z píseckého espresso baru Coffee Dealer. Ten patří od ledna 2021 k nejvyhledávanějším podnikům pro místní, ale i přespolní milovníky kávy. Nikdo, komu není špičková výběrová káva, zvlášť ta filtrovaná, lhostejná, prostě nemůže toto místo minout.

Pokud se zrovna nacházíte v Písku, pokud zde bydlíte, jste na návštěvě nebo jen projíždíte okolo, zapřemýšlejte, zda nemáte chvilku na dobré kafe. Nebo raději nepřemýšlejte a tu chvilku si udělejte. Vydejte se do Vnitřního města, kde narazíte na espresso bar Coffee Dealer, kde za kávovarem najdete hlavního Dealera, který vám připraví vynikající šálek výběrové kávy a který, podle reakcí zákazníků, svou práci dělá s nefalšovanou radostí a láskou. „Nejvíce mě baví samotná příprava kávy. Nejdříve to byl jen filtr, ale postupně̌ si začínám čím dál víc užívat i espresso. Zároveň mám ale moc rád ten kontakt se zákazníky, kteří ke mně chodí, ať už denně, jednou za čas, nebo jsou zde poprvé,“ říká majitel Lukáš Faber.


Coffee Dealer je jedním z podniků zapojených do Knihy kaváren 2021.
Rozhodl jsem se zapojit z důvodu, že se mi koncepčně líbí. Zároveň to beru jako pěkný druh prezentace.

Proč by k vám do měli zákazníci zavítat?
Určitě by ji měli navštívit lidé, co mají rádi kávu a určitě ti, co mají rádi tu filtrovanou. Zároveň by ji mohli navštívit i lidé, co preferují espresso bary.

Co si vaši hosté dávají nejčastěji? Máte nějakou specialitu?
Nebudu lhát, zákazníci nejčastěji chodí na cappuccino, ale za specialitu by se mohly považovat právě filtry. 

Ke kávě se hodí i něco k zakousnutí…
Coffee Dealer je Espresso&Brew bar, takže jídlo jako takové u nás nehledejte, ale něco sladkého ke kávě je tu vždy. 

Spolupracujete s nějakou konkrétní pražírnou nebo se vám značky na mlýnku mění? 
Primárně je na espresso káva z radošovické pražírny Café Monte Cintu. Na filtr mám potom pražírnu Casino Mocca z Budapešti. Občas se ale vyskytne i nějaká výjimka, jako například brněnská pražírna QB coffee roasters.

Když k vám přijdou na kafe rodiče s dětmi, máte pro ně dětský koutek? 
Dětský koutek mi tu chybí, ale děti doteď nejvíc bavil vypínač, o kterém nikdo neví, k čemu slouží. Návštěvníci se ale nemusí bát přijít ani s pejskem. 

Kavárna má jen jednoho baristu – vás. Jak dlouho se v kávovém světě pohybujete a chodíte na nějaká školení? 
Myslím, že od nějakého roku 2017. Když mám nové vzorky z pražíren, pořádám sám pro sebe takové soukromé cuppingy. Tedy zatím soukromé, do budoucna mám v plánu je otevřít i veřejnosti. A školení? To mám, dalo by se říct, každý den formou ranní rutiny. Každé ráno musím nastavit mlýnek, aby byla espresso vždy podle preferencí a samozřejmě když se mi do rukou dostanou nová zrnka, musím ladit i recepty. 

Kavárnu Coffee Dealer najdete spolu s dalšími 43 kavárnami z celé České republiky v Knize kaváren 2021, která je takovým malým průvodcem po zajímavých podnicích s výběrovou kávou. Kromě základních informací a tipů, kam na skvělou kávu zajít, získávají navíc majitelé knihy v každé z kaváren i jeden kávový nápoj zdarma (tedy pokud s sebou knihu mají ☺). Při vašich kávových toulkách si ji proto nezapomeňte přibalit do kabelky či batohu.