Mezinárodní den kávy

 Konec září – většinou 29. nebo 1.října jsou oslavovány jako různé národní dny kávy. Od roku 2015 International Coffee Organization vyhlásila jako mezinárodní den kávy 1.říjen.

Cílem je propagovat kávu, kávové farmáře a spravedlivé podmínky mezinárodního obchodu s kávou. Zároveň připomenout nejširší kávovou komunitu. Způsob oslav tohoto dne může být velice rozmanitý od připomenutí konkrétních kávových farmářů až po vzdělávací akce a kampaně.

Rádi bychom přispěli k této oslavě a připomínce konkrétních lidí, kteří s kávou pracují a často jsou na jejím pěstování spolu se svými rodinami závislé. Chtěli bychom soustředit a pomoci lidem potkat se na konkrétních akcích, které jednotlivé kavárny, pražírny kávy a další partneři pořádají.

Prague Coffee Festival a Coffee Embassy z.s. jakožto organizátor se snaží o propojení kávových profesionálů i milovníků kávy. Letos bychom chtěli přispět a podpořit tato setkání právě spojením různých kávových akcí a umožnit tak co nejvíce lidem se zapojit svým způsobem. Budeme rádi pokud se jakýmkoliv způsobem připojíte a nabídnete dalším zapojit se dalším lidem – ať již kávovým profesionálům, nebo milovníkům kávy.

Návštěvníci

Prosím přečtěte si o konkrétní akci více informací, případně pokud to charakter akce vyžaduje dejte konkrétním organizátorům vědět (přihlašte se apod), že dorazíte – pomůžete tak jednak akci lépe plánovat a zároveň si tak rezervujete vaše místo.

Cílem je užít si akci, dozvědět se nové informace, něco se naučit a třeba poznat další milovníky kávy. Buďte prosím k sobě milí a vstřícní i když se něco nepodaří na 100 % – děkujeme!

Organizátor

Coffee Embassy z.s. není organizátorem konkrétních akcí, spojených s MDK – naše role je čistě informační. Neneseme odpovědnost za chybné, nebo nepravdivé informace, které případně někteří organizátoři zároveň celá akce je dobrovolná a nemáme z konkrétních akcí žádný finanční profit.

Chcete-li se zapojit do mezinárodní platformy.