Kavárny / Kniha kaváren,  Novinky

Kniha kaváren 2021: LÉKÁRNA by City Roasters

V pasáži Praha v Karlových Varech kdysi bývala lékárna, v roce 2019 tak ale ti, co stojí za pražírnou City Roasters, otevřeli kavárnu. Kromě skvělé kávy si tam můžete dát na zdraví i dokonalé barevné Poke Bowls plné toho nejlepšího z Havaje. Jak se na webu kavárny LÉKÁRNA by City Roasters píše: „Ve fantazii Poke se meze nekladou.“

Víte, kam zajít v Karlových Varech na dokonalou fresh snídani? Někam, kde křupe právě opečený chleba a v nose vás pošimrá vůně čerstvě pražené kávy. Pak je LÉKÁRNA by City Roasters, v níž si pochutnáte nejen na skvělých snídaních a výběrové kávě z vlastní pražírny, už nějaký ten pátek jasná volba. „Kavárnu jsme otevřeli v roce 2019. Byl to další z našich projektů. Tím prvním byla naše pražírna City Roasters, které se nově nachází v Karlových Varech na Jáchymovské 142,“ říká Filip Hamar, majitel kavárny a barista.


Lékárna je jednou z kaváren zapojených do Knihy kaváren 2021. Proč jste se rozhodli stát se součástí tohoto kávového projektu?
To je jednoduché. Jsme rádi, když můžeme být součástí něčeho, co se nám líbí a Kniha kaváren je jedním z takových projektů. 

A když to otočíme, co se naopak líbí zákazníkům na vaší kavárně? 
Lidé k nám snad rádi chodí kvůli atmosféře a přístupu k zákazníkům, na kterém si zakládáme. 

A na co návštěvníky lákáte?
Myslím, že by měli naši kavárnu navštívit kvůli čistému designu, dobré kávě z naší vlastní pražírny City Roaster a hlavně ochutnat havajské bowly a naši fresh snídaňovou nabídku.  

Co si můžeme pod fresh snídaňovou nabídkou představit?
Máme stálou nabídku v podobě open sandwichů. Všechny snídaně podáváme na opečeném chlebu. V nabídce je třeba klasický avo chléb nebo míchaná vejce s rajčatovou salsou. V době obědů pak podáváme Poke Bowls – kuřecí s ananasem, lososovou nebo třeba s avokádem. Myslím, že si u nás vybere opravdu každý. Z lékárny jsme vybudovali kavárnu, a tak je naším cílem zákazníky ‚vyléčit‘ skvělou snídaní, Poke miskou a dobrou kávou. 

Když jste zmínil kávu. Máte na mlýnku i jiné pražírny nebo kávu připravujete jen tu vaši?  
Meleme kávu z vlastní Pražírny City Roasters, která se nově nachází v Karlových Varech na Jáchymovské 142.

A kdo nás tedy u vás ‚vyléčí‘? Kolik lidí tvoří tým Lékárny?
Máme celkem dva baristy – já jsem jedním z nich, pak jsou tu dva zaměstnanci na pozici obsluhy a dva kuchaři.


Kavárnu LÉKÁRNA by City Roasters najdete spolu s dalšími 43 kavárnami z celé České republiky v Knize kaváren 2021, která je takovým malým průvodcem po zajímavých podnicích s výběrovou kávou. Kromě základních informací a tipů, kam na skvělou kávu zajít, získávají navíc majitelé knihy v každé z kaváren i jeden kávový nápoj zdarma (tedy pokud s sebou knihu mají ☺). Při vašich kávových toulkách si ji proto nezapomeňte přibalit do kabelky či batohu.